Întrebare recomandată | Spido a întrebat:

Salut, știe cineva de la ce apar petele pe piele sau dacă există ceva crema pentru ele?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlbertoMadalin17 a răspuns:

Sunt mai multe cauze.
Hormoni,soarele,înaintarea in vârsta, ficatul, ciuperci…
Du te la o faramcie și arată acele pete, sigur farmacistele vor știi după culoare și umflare ce pete sunt. existat creme, pastile.

| mihaitainfoidevita a răspuns:

Petele sunt o problema dar cu usurinta se vindeca doar ca e necesar sa mergi la Dermatolog Te rog, nu sta prea mult caci va fi bine iar daca nu ai medic de familie (deoarece medicul de familie Te poate trimite cu document la Dermatolog) atunci roaga-te la clinica din apropierea locuintei Tale sa te ajute spunand ca nu ai bani altfel, incearca si la Farmacie caci sunt multi specialisti experimentati si e imposibil sa nu gaseasca ceva pentru Tine.