| NicusorBarbu a întrebat:

Salut,stiti cate ceva despre sinovita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Daca te referi la vreo boala, sinovita este o afectiune ce vizeaza articulatiile mobile (cot, genunchi, articulatiile mainii de ex). Consta in inflamarea membranei sinoviale aflata in interiorul "capsulei" in care se afla articulatia, lucru care face ca miscarile articulatiei afectate sa fie dureroase. Cauta pe net. Sanatate maxima iti doresc!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu nu am auzit de asa ceva. Eu mă gândesc la Sanovita -firma care comercializează cereale și fructe confiate; sau sinuzită -problemă de sănătate care apare la nas.
Dacă ai scris corect ar fi de folos să spui despre ce este vorba.
Dacă nu ai scris corect poti sa modifici întrebarea dacă intrii in setările profilului tău la rubrica "Întrebările mele" si apoi iti verifici e-mail-ul.

| NicusorBarbu explică (pentru anonimg):

Este sinovita, boala la picior sau sold, cam asa ceva.