| Lupisorand a întrebat:

Salut, sunt baiat am 16 ani si am glicemia 104, e rau? Ce as putea manca dulce care imi face bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

E ok și eu o am 101-102.
Iaurt dulce(dar cu măsură) și fructe.(astea sunt cele mai bune dulciuri)
Sănătate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca ai glicemia 104 e ok daca bagi dulciuri o sa o ai 304

| Catrice a răspuns:

Ce dulce să-ți facă bine, dulce face rău.

| Frank51 a răspuns:

Ciocolata cu banane.

| joghu22 a răspuns:

Daca glicemia nu trece peste 180g/dl, este perfect normala. La vârsta ta ar trebui sa ai 70-85 glicemia. Incearca sa reduci din dulciurile din comerț, conțin multa margarina, plus ca sunt nesănătoase. Mănâncă fructe, sunt cele mai bune, cand ai pofta de dulce. Iti poti face cat mai sunt căpșunile pe piața, căpșuni cu zahăr.

| Ana2920 a răspuns:

Dulcele iti face rau. Mai bine mananca multe fructe, te-ar ajuta, sau întreabă-i pe părinții tai ce ar trebui sa faci, parintii stiu mai binehappy