| andreas220 a întrebat:

Sunt baiat si am 18 ani. Știe cineva cat de dureroasa e circumcizia la varsta asta? Daca se poate cineva care si-a facut si e dispus sa imi dea cateva sfaturi pe whatsapp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Eu am facut-o la 21 de ani si as zice ca e mai putin dureroasa decat sa iti scoti nervul unei masele la dentist. Ti se face anestezie locala la baza penisului, care se simte ca o piscatura de tantar. Dupa iti amorteste complet penisul si nu simti nimic cateva ore dupa. Operatia in sine duraaza sub o ora si nu simti nimic in timpul ei.

Dupa ce te operezi, te bandajeaza si esti lasat sa pleci acasa. 2-3 zile stai pe paracetamol sa nu se inflameze zona si asta te ajuta si cu durerea. Nu doare, dar e un usor disconfort daca se intampla sa ai erectii. Se recomanda sa nu faci sport (exclus alergat) o saptamana si sa nu dormi pe burta. Dupa o saptamana dai jos bandajul si dupa nu mai doare deloc, doar daca o atingi prea viguros. Asa ca exclus activitati sexuale inca 10-14 zile. Dupa 3 saptamani esti ca nou si poti face orice fara niciun dinsconfort sau durere.

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Era un film numit The Physician sau Ucenicul lui Avvicena tradus de romani.

La un moment dat, in prima parte a filmului, ala isi face circumcizia sa para a fi evreu.

Nu a suferit prea tare in film happy