| AAYY a întrebat:

Salut!

Sunt bune suplimentele alimentare sau medicamentele antistres?

Am o perioada ma incarcat si as fi vrut sa iau ceva sa ma mai linistesca catusi de putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt țepe. Antistresul pornește de unde pornește și stresul, adică din dovlecel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice a trecut prin fabrică, sau este medicament are partea lui rea, care nu este bună. Asta nu înseamnă că sunt complet rele, ca țigările, alcoolul sau drogurile. Poți să iei, pe termen limitat, și controlat.

| chissa112 a răspuns:

Suplimentele nu sunt tocmai cea mai buna solutie, mai ales daca vorbim despre stres. Daca treci printr-o perioada stresanta si nu poti elimina principalul lucru care te streseaza atunci incearca sa dormi macar suficient (8-9 ore pe noapte), incearca sa ai un program de somn organizat, acelasi in fiecare seara. Incearca exercitii de respiratie sau fa miscare 30 minute minimum pe zi.