| Popescu_Andrei_1998_IuHC a întrebat:

Salut, sunt destul de slab si as vrea sa iau masa masa foarte repede. funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Anaandreea11 a răspuns:

Totul este pe moment.Acest avantaj(caci e un avantaj), nu va fi etern si, odata cu inaintarea in varsta, vei mai lua in greutate, fara a face ceva anume.Deci nu te agita prea mult cu acest subiect.Ai putea sa faci ceva modificari care te-ar putea ajuta sa pui cateva kg, daca iti doresti neaparat sa incerci.Trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.La micul dejun poti adauga si branza/cascaval si legume proaspete(rosii sau castraveti). Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti, spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate,chipsuri,sucuri si alte porcarii din comert,etc(sunt bogate in calorii, dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva, poti consuma cate un sandwich intre mese, iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun), fructe uscate, nuci, alune, migdale sau fistic.Numai bine.

| RAY a răspuns (pentru Anaandreea11):

Cum cresc acele lucuri masa musculara ca sunt curios?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anaandreea11):

Tu vrei sa puna muschi cu 3 mese pe zi? esti amuzant.

| Popescu_Andrei_1998_IuHC explică (pentru Cosmin86):

Nu stiu unde ai citit tu aberatia asta, dar abtine-te

| Cosmin86 a răspuns (pentru Popescu_Andrei_1998_IuHC):

Din 10 ani de experienta STIU "aberatia" asta.

Copii mici si firavi, vor ei sa puna muschi cu 3 mese amarate...

| Popescu_Andrei_1998_IuHC explică (pentru Cosmin86):

Din aia 10 ani de experienta, eu am intrebat ce trebuie sa fac ca sa pun masa, nu am spus nicaieri ca vreau sa o fac fara efort, sau doar mancand "3 mese amarate" pe zi

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce masa vrei sa iei? musculara rapid?

| kyliejenner a răspuns:

"Foarte repede"? lucrul bun se face treptat.
Mergi la sala si mananca multe fructe si alimente bogate in proteine cum ar fi fasolea, mazarea, nucile, spanac, broccoli, linte, naut, quinoa, etc; NU carne deoarece este prea acida pentru corpul uman si plina de toxine.

| Anonymy05 a răspuns:

Mananca junk food!

| Balan_Andrei_1994 a răspuns:

Trebuie sa mananci multe fructe si mancare buna dar sanatoasa pentru ca nu are rost sa te ingrasi repede cu mancare de tip fast food di dupa aia sa dai in alte boli.

| Popescu_Andrei_1998_IuHC explică:

Cati ani ai si ce inaltime?

| Popescu_Andrei_1998_IuHC explică:

Eu am aproape 17, 49 de kile si 1, 70

| Jenelmirica a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci asa putin