| brigifolk a întrebat:

Salut sunt disperata mi-au iesit niste bubite asa Ca si iritatia doar pe maini si pe picioare nu ma mananca numai palmele ce am am ceva boal crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Ce vrei tu sa spui se refera la o alergie alimentara-o reactie a sistemului de aparare al organismului la un aliment care-i face rau. Poti sa folosesti un anthistaminic-o lingurita de sirop claritine pe zi, chiar daca ar fi rubeola nu ti face nimica rauacest sirop.Pentru stabilirea diagnosticului este necesar un consult medical.

5 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Probabil ai rubeola.
Un simptom al rubeolii este umflarea ganglioniilor. Daca iti sunt umflati ganglionii este foarte probabil sa ai rubeola care iti trece cam intr-o saptamana. Daca nu iti sunt umflati ganglionii probabil ai doar o alergie.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cel mai bine du-te la un dermatolog, si daca crede ca ai alergie ori te testeaza el sa vada la ce esti alergica ( dupa ce te intreaba ce ai mancat inainte sa-ti iasa ) sau te trimite la alergolog.Asa e cel mai simplu si sigur, noi ne putem doar da cu parerea

| MYK3 a răspuns:

Ai doar rubeola iti va trebuie in cateva zile! FUNDA?

| brigifolk explică (pentru MYK3):

Am fost la farmacist (mediic ) nu e rubeola asa ca scuze nu ai funda

| MYK3 a răspuns (pentru brigifolk):

Pai inseamna ca e o posibila alergie! asteapta cateva zile si daca nu dispar (si tie frica) cand poti fa un consult la un medic ALERGOLOG si iti va spune exact ce s-a intamplatwinking