| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 16 ani si am 185 înălțime! Tata are 188 si mama 173. oare de ce am crescut asa de mult. Si oare o sa mai cresc? Va rog spune-ți daca știți daca exista metode prin care sa nu mai cresc, sau poate chiar sa ma micsorez(desi cred ca nu e posibil laughing).) va rog mult ajutați

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu există nicio metoda sa scazi în înăltime, fetele seamănă cu tații iar dacă tatăl tau este înalt tu îl moștenești.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să te micșorezi și nici nu poți încetini procesul de dezvolare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa te apuci de modeling

| ianis1984 a răspuns:

Practic si teoretic nu ai ce sa faci..Asa e gena părinților biologici.ex.un negru și o negresă nu vor concepe un copil alb? Mai mult de atât e greu să mai crești în înălțime.

| Anapp a răspuns (pentru ianis1984):

Sper sa ai dreptate. Anul trecut aveam doar 181, si de atunci am mai crescut 4 cm

| bcnicoleta a răspuns:

Nu exista metode de genul laughing) asa esti tu.De exemplu mama mea are 1, 60, tata 1, 70 si eu am 1, 78 laughing) nu avem ce sa facem, eu as vrea sa ma mai inalt laughing