| Adnosius a întrebat:

Salut! Sunt fumător de aproape 2 ani, nu sunt unul înrăit ce e drept dar totuși fumez 1 pachet-1 pachet jumate pe săptămână, de la un timp scuip foarte mult cand fumez o țigara și am o tuse seaca dimineata, e ceva normal? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand fumez o țigare și am o tuse seaca dimineata, e ceva normal?"

oho, și ăsta e numai inceputul...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este foarte normal, ai început să termini plămânii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai să vezi mai încolo cum o să horcăi, tușești non-stop și o să te sufoci noaptea. Nu e normal deloc să mai fumezi dacă după 2 ani de pufăit un pachet pe săptămână deja ai probleme.

| Meme10Meme a răspuns:

Multi intreaba de ce ar fi pacat sa fumezi. Fumatul este un act de sinucidere si de neinfranare. Uite, asta e un ex perfect.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Poate fi un semn că plămânii nu mai rezistă de la atâta nicotină

| rapandula a răspuns:

Serios? Te droghezi si te surprind acele efecte? Ori esti troll ori ai trait sub o piatra.

| FantasyBoy a răspuns:

Adica 3-4 tigari pe zi?! Prea putin ca sa ai probleme din cauza asta, du-te la un medic sa vezi ce si cum, posibil sa ai probleme pulmonare.