| SnYcK3rS a întrebat:

Salut, sunt oarecum dezamagit. Timp de 1 luna am facut acest program pentru abdomen

www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

Sunt constient ca schimbarea nu se poate realiza dupa o zi pe alta, dar ma refer la faptul k nu a inceput sa apara nici un rezultat cat de micut. Unii spun ca abdomenele ajuta la slabit, altii spun ca nu ajuta la slabit. Parerile sunt impartile asa ca am mers pe ideea ca abdomenele nu ajuta la slabit

Nu am timp de alergat sau de mers la sala pentru ca am fost ocupat. Sunt baiat, am 17 ani

In aceasta luna am incercat sa am un mod de viata foarte sanatos

-painea am redus-o considerabil, am mancat 1 felie subtire cam la 2-3 zile
-nu mananc sarat pentru ca nu-mi place, m-am obisnuit de mic sa mananc cat mai nesarat
-am mancat foarte multe fructe, legume, salate
-am consumat si piept de pui, carne de curcan
-nu am baut sucuri carbogazoase, nu am mancat tot felul de prostii din comert, nu obisnuiesc
-zilnic beau intre 4 - 6 l de apa
-nu fumez
-nu beau cafea
-nu am consumat alcool, bere etc
-nu am mancat niciun fel de prajeala decat am gustat intr-o zi 2 feliute de cartofi pai, prajiti in ulei de palmier ( oarecum mi'era pofta :)) )
- nu am consumat mancare fast-food, inainte mancam o data la 3-4 luni
-nu am consumat dulciuri, o data pe saptaman mancam 2 cubulete de ciocolata neagra

Uite ce mancam

-dimineata - 1-2 oua fierte tari sau 1 castravete si 1 rosie
-pranz- pepene galben sau piept de pui sau curcan la cuptor
-cina - salata de rosii si castraveti sau varza

Deci nu am mancat foarte mult, cam asta consumam intr-o zi
Eu zic ca am incercat sa am un mod de viata sanatos, cat de cat

Ideea e ca am putin burtica si vreau sa scap de ea, e nevoie sa slabesc 1-2 kg, numai mult.

Vreau sa ma ajutati cu o dieta, cu ceva, ceva care ati incercat si a dat rezultate + un antrenament pentru abdomen pentru a avea acele patratele, pe care toti le dorim

Vreau ca dieta sa dea rezultat in 1-2 saptamani, pentru ca vreau sa dau jos 1-2 kg, nu mai mult. Am 1, 70 si 65 de kg, iar antrenamentul pentru abdomen, as vrea sa fie ceva ce ati incercat si v'a dat rezultate.

In paralel cu aceste lucruri, am facut si un program pentru flotari, pentru brate si piept. Sunt la saptamana 6/7
Am inteles ca flotarile sunt bune la toate.

http://antrenamentflotari.blogspot.ro/......otari.html

Va rog sa ma ajutati

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Flotarile sunt bune la toate? Nimic mai fals, flotarile lucreaza pieptul - partea de jos a pieptului - 80 %, triceps + deltoid anterior 20 % si cam atat.

Ce simplu era daca erau bune la toate.

Mananci ok, dar mai scoate din fructe, "foarte multe fructe" = foarte mult zahar ( fructoza ) care mareste glicemia ca orice tip de zahar.

Lasa dietele, ac pierzi vremea cu ele, inoata, fa cardio, etc.

Slabit sanatos = 2 kg / luna aproximativ

Antrenament pentru abdomen cu rezultate :

- abdonele cu greutate, disc pe piept, 4 serii / 20 de repetari
- crunch la aparat, 4 serii / 20 de repetari
- ridicari de picioare ( pentru zona inferiaora ), 4 serii a 15 repetari

Cand poti mai multe, maresti greutatea, pauze de 60-90 de secunde intre serii. Antrenamentul asta se face de 1-2 ori / saptamana.

"-cina - salata de rosii si castraveti sau varza", mai baga un piept de pui fiert la cina, sau un peste

1 răspuns:
| voineavlad a răspuns:

Un program excelent pentru ceea ce vrei tu este Insanity Workout. Dureaza destul de mult(60zile),dar dupa chiar nu iti va veni sa crezi rezultate-le.Incearca-l si nu vei regreta!