| BuGsstormbunny a întrebat:

Sunt operat de 3 saptamani la degetul mare de la mana stanga ca urmare a unui traumatism cu securea. Degetul a fost aproape taiat de tot, pe langa unghie nu la incheietura, a fost pus la loc si evoluția este favorabila. Degetul va mai putea fi mișcat si indoit? Dar intoleranta la frig va fi permanenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Utilizarea sa naturală nu va mai exista niciodată.
Iar, intoleranța la frig va fi pe viață!

| BuGsstormbunny explică (pentru romeo78):

Chiar si după ce se regenerează nervii? După recuperare sper sa poată funcționa, bineînțeles nu ca inainte, dar funcțional.

| romeo78 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Îți recomand să citești, chiar de pe internet, despre leziunile nervilor și dacă se regenerează.
Leziunile terminațiilor nervoase sunt ireversibile.
Da, degetul îl veți folosi, dar veți vedea multe schimbări, față de celelalte degete.