| kizo1ziceeeaa a întrebat:

Salut, sunt putin ingrijorat, am o jena in zona inginala, adica simt ca si cum as fi mai slab in acea zona, nu stiu cum sa explic, aceasta jena vine si trece, mi-e frica ca s-ar putea sa am hernie inghinala. Intrebarea me este posibil sa am hernie inhinala sau cel putin inceput de hernie inghinala, atata timp cat eu nu am dureri, pot sa ma misc, pot sa ma aplec pot sa stau in orice pozitie, nu am greturi? Am ridicat o greutate putin mai mare(40 kg) acum 2 luni in timp ce am ridicat acea greutate aveam o centura pentru spate care era destul de mare pe toata partea abdominala, jena o venit dupa 4 zile de cand am ridicat acea greutate si o trecut dupa 3 zile complet, acum dupa 2 luni iar a aparut dar ii in zona in care am fost operat la apendicita. Efortul meu fizic este foarte redus. Este vreo posibilitate sa am hernie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu mergi la medic sa te consulte?