| Edmonds2342 a întrebat:

Sunt răcit de o zi dar singurul simptom este febra (nu am tuse, durere in gat, nas înfundat). Ce sa fac sa scap de febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

De obicei de la inflamatia gatului faci febra. Ia nurofen răceală si gripa, tine departe febra si poate te ajuta sa nu avanseze racelala

| Oana2900 a răspuns:

Deci in primul rand iti trebuie multa racoare.
Ce poti sa faci:
-fa o baie calduta, in niciun caz baie rece.
-puneti o compresa rece pe ceafa si frunte.
-bea socata(bautura din flori de soc). Daca vrei sa stii cum se face socata:Se oparesc 2 lingurite de flori de soc cu apa clocotita.Se lasa la infuzat 15 minute, se strecoara si se bea fierbinte. Daca vrei sa iti treaca bea de 3 ori pe zi pana iti trece.
-bea multa apa.
Sper ca te-am ajutat.