| NorNegru a întrebat:

Sunt student, anul III, am 21 de ani si ma macina o mica neliniste. Azi, de dimineata, m-am uitat in oglinda si am descoperit ca am un fir alb de par in varful capului. Pot suferi de incaruntire prematura incepand cu varsta asta?

Mentionez ca bunicul meu din partea mamei a incaruntit de tanar, putin dupa 20 de ani. De altfel, este singura ruda de care am cunostinta ca a incaruntit prematur.

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista copii de 10 ani, cu fire albe, fara traume si/sau malnutritie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Poate sa iti apara doar acel fir, fara sa mai apara si altele, dar cine stie..Depinde de organism.
Dar bucura-te macar ca esti baiat si nu fata, si ai parul scurt, nu e foarte sesizabil laughing.