| Iustinian_Ciornei_2000 a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani, am 1, 76 si 76 kg. Mi-as dori sa slabesc. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? (diete sau chestii de genul). Tin sa mentionez ca m-am apucat de sala si alerg 5 km fara oprire odata la 2 zile (incep antrenamentul pentru 10 km).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LorenaMaria55676 a răspuns:

Salut happy pai daca o sa alergi pe banda si o sa cresti km o sa slabesti dar daca te abti de la dulciuri, paine si paste si o sa mananci mai mult peste, fructe, legume, carne si oua o sa te ajute sa slabesti mai repede deoarece carnea contine proteine iar atunci cand ii dam organismului carne ii ia mai mult timp sa digere mancarea (proteinele care nu se depun sub forma de grasime), ai voie si o zi pe saptamana sa mananci ce iti place, eu iti urez succes si nu uita sa bei 2 l de apa in fiecare zi

| Iustinian_Ciornei_2000 explică (pentru LorenaMaria55676):

Am ajuns sa beau si mai mult de 2 l (de nevoie).

2 răspunsuri:
| tickey a răspuns:

Continuua cu sala si alergatul si e de ajuns. Trebuie sa te simti bine in corpul tau, nu trebuie sa il fortezi.