| valentin2002 a întrebat:

Salut! Știe cineva dacă amoxicilina interacționează cu Xanax-ul? Mi-am făcut extractie de 2 masele...la 5 zile după alta extracție de 2 masele și acum e durerea mai pronunțată și ma gândeam ca poate ajuta, macar noaptea, Xanax-ul, dar nu vreau sa fac vreo prostie și ma întrebam dacă exista cumva persoane care au luat cele 2 medicamente împreună sau au primit un sfat de la medic sa nu le combine! Va mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Chiar daca Xanax interactioneaza cu anumite antibiotice, nu este si cazul amoxicilinei.
Daca nu suferi de apnee, este ok sa iei Xanax pe perioada tratamentului cu amoxicilina.

| valentin2002 explică (pentru Floridori):

Vă mulțumesc mult!

| Floridori a răspuns (pentru valentin2002):

Cu drag! Numai bine!

| dinaprilie a răspuns:

Esti safe.dai