| Elenabalan888888 a întrebat:

Știți cumva dacă antidepresivul xanax poate întârzia menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Xanax e anxiolitic,nu antidepresiv. Nu afecteaza ciclul menstrual. Sunt mai multe motive pentru care întârzie. Cat despre Xanax, nu l lua pe termen lung, face parte din categoria drogurilor, se vinde in regim special, pentru ca provoacă dependenta fizica.