| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Tot cred ca am o problema la inima si imi e frica sa nu mor. Am fost la cardiolog acum 3 saptamani si am facut ecograf + ekg si mi s-a spus ca e totul în regulă dar eu tot am simtpome si simtpome. Fac fotbal de performanta si ma gandesc ca daca era o problema nu mai puteam sa fac dar după fiecare antrenament am in cap ca pot muri din cauza ca am alergat prea mult. Nu sunt convins pe tot timpul zilei ca am ceva, am momente si momente si simt de multe ori ca imi bubuie inima, dar nu am hipertensiune. Uneori cand incerc sa dorm sau cand se face târziu am o senzatie ciudata cu niste dureri (de multe ori nu ma doare, doar cateodata) in piept si ma panichez inconștient crezand ca mor. Am 16 ani, fara probleme in trecut cu inima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești așa sperios, fă plimbări prin parc.

| mi25 a răspuns:

Inima nu doare.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru mi25):

Simt cum imi bubuie capu de multe ori si simt pulsul in maxilar cand fac puțin efort, dar cand mai fac mai mult efort nu mai simt

| mi25 a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Mai consulta si alt specialis, poate si un internist.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru mi25):

Mi am masurat tensiunea timp de 2 saptamani in fiecare zi si a fost buna si am mai facut un ekg acum 2 luni

| mi25 a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Cred ca te gandesti prea mult la unele simptome cand faci efort. Dar ia-ti si tensiunea dupa efort.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru mi25):

E 13 dupa efort

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns (pentru KronstadtRevival):

Poate sa scrie toata lumea prostii. eea ce am spus eu am auzit-o direct de la cel putin 3 cardiologi de renume.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns (pentru KronstadtRevival):

Citeste mai cu atentie ce scrie.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Ascultă-ți intuiția și instinctul.
Eu in locul tău m-aș lăsa de fotbal și sporturi care necesită efort.
M-aș apuca de biliard sau orice sport care nu cere efort fizic.

| aimullah123 a răspuns:

Salutare!
Cel mai probabil ai anxietate si faci atacuri de panica.
Daca ti-ai facut analize si nu ai nimic, inseamna ca trebuie sa mergi la un psihiatru si o sa iti dea niste medicamente. O mare parte dintre adolescenti sufera de anxietate. Pot sa iti garantez ca nu se moare din asa ceva. Dar ai nevoie de ajutor ca sa nu te mai sperii.

| IonelaIasmina a răspuns:

Nu ai nimic, stai liniștit. Doar te sperii!
Numai bine!

| VelicanEmilia a răspuns:

Nu te mai speria degeaba, n-ai nimic la inima..Ai anemie. Mergi la medicul de familie sa-ti dea niste vitamine, calciu.