| DeliaDaniela a întrebat:

A avut cineva aparat dentar? Daca da, aveti vreo idee despre arcul fizionomic spiralat ( pentru spatiere )? Daca dă rezultate si cam in cat timp? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lucaiadranca1 a răspuns:

Eu am purtat aparat dentar si da, dă rezultate în maxim 9 ani..bine, acum nu e necesar sa.l porti chiar 9 ani, depinde de cat timp iti spune doctorul sa.l porti. Sper ca te.am ajutat

| DeliaDaniela explică (pentru lucaiadranca1):

9 ani mi se pare exagerat...