| T0XING a întrebat:

a inceput sa ma doara coloana in partea de jos, din cate am inteles e din cauza fumatului, are careva vreo idee cum scap de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la tigara nu e, poate stai prea mult pe scaun sau patul/salteaua e mai veche de 10 ani. Aia se schimba la 10 ani si una buna minim 400€ costa pentru 1 persoana. Mergi 1h pe zi ar trebui sa fie bine pentru tine

| T0XING explică (pentru mgtow):

Patul meu e destul de confortabil +fac o ora pana la scoala si inca o ora inapoi, acum nu e vina mea ca scaunele de acolo is pietrificate.

| darrio2007 a răspuns:

De unde ai inteles ca este de la fumat? Din cauza acelor scaune de care vorbesti.

| franciscintaiul a răspuns:

Boss. Deci ca sa scapi de durerile de spate trebuie sa elimini cauza. Dar stiu ca n-o s-o faci dar nicio problema asta ne va asigura un client in plus noua celor ce lucram in aceasta industrie a medicinii. Deci durerea in partea de jos este o durere lombara si poate aveao multitudine de cauze: suprasolivitarea muschilor lomvari, hernia, pot fi rinichii, pot fi inflamati niste nervi, desigur fumatul altereaza transmisiile neuronale ceea ce duce la perceperea durerilor ca fiind mai mari decat in mod normal. De asemeni fumatul afecteaza vascularizatia intregului corp ceea ce duce iar la dureri. Fumatul predispune si mai mult la inflamarea organismului inclusiv a nervului sciatic care da dureri de spate ce pot iradia spre genunchi si calcai. Dar stiu ca n-o sa te lasi de fumat. Noi cadrele medicale nici nu ne dorim asta. Te asigur ca indiferent ca ma injuri vei ajunge garantat clientul nostru. Hai spor in toate si pune bani deoparte pentru medicamente si plicurile de bani ce o sa ni le bagi in halate?