| Erekest a întrebat:

A început să mă doară foarte tare când urinez și am observat că elimin și sânge și tot simt constant că îmi vine să urinez... oare poate fi din cauză că acum câteva zile am făcut sex neprotejat?
Mi-e frică să merg la doctor să nu se afle că am făcut sex...adică nu știu dacă se poate afla
Vă rog să mă ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La fete, urina vine pe o altă cale. Săngele poate veni de la faptul că ai fost dezvirginată acum câteva zile și nu s-a închis rana. Poate veni de la rinichi sau de la o uretră blocată de un calcul, o piatră. Poate proveni de la o infecție recentă, legată sau nu de actul sexual. Așa că, medicul infecția o constată și o tratează ca să nu se cronicizeze. Nu este o rușine să faci sex, medicul este obligat să păstreze secretul profesional.

| Erekest explică (pentru sadrian46):

Mi-e frica sa nu afle ai mei..nu medicul

| Iote a răspuns:

"Mi-e frică să merg la doctor să nu se afle că am făcut sex...adică nu știu dacă se poate afla"
Se poate afla si chiar foarte usor.
Dar daca nu mergi urgent la medic (maine dimineata) vei avea complicatii grave. Nu stiu care e cauza problemei tale, dar nu poti sta asa acasa. Nu pe TPU. Mergi la medic.

| Erekest explică (pentru Iote):

Se poate afla prin niste simple analize?

| Iote a răspuns (pentru Erekest):

Depinde ce ai. Poate nu iti face doar niste simple analize. Oricum, ai tai vor afla.