| DorelExpertu a întrebat:

Aceasta intrebare ar fi mai mult pentru categoria sanatate mintala, dar cum nu exista, o sa intreb aici.
Am o problema de un an jumate.
In urma unui eveniment neplacut am o stare ciudata, nu stiu cum sa va explic sa intelegeti prin ce trec.
Stiti cum e sentimentul ala in care te simti urmarit de persoana pe care ai ucis-o? Exact problema asta o am si eu, ma simt urmarit, nu stiu de ce, persoana care simt ca ma urmareste nu mai e in viata, e imposibil, am facut totul ca la carte, dar totusi am acest reflex.
Cum pot scapa de aceasta problema?
O vizita la psihiatru ar trebui sa ma ajute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara! Dacă chiar dorești ajutor, ar fi bine să te vadă un medic specialist! Te-ar ajuta. Așa ar fi normal. Sănătate și iți doresc să scapi de probleme!

4 răspunsuri:
| DorelExpertu explică:

Fie, recunosc, totul e doar fictiune.

| MedionTcO a răspuns:

Poftiim? Stai asa, ai ucis pe cineva sau?

| NameInUse a răspuns (pentru MedionTcO):

laughing

| DorelExpertu explică (pentru MedionTcO):

Nu tocmai.
Era noaptea nuntii, dupa ce s-a incheiat petrecerea am mers si noi sa numaram darul, totul bine, am baut putin, si dupa am mers in baie sa fac un dus, ea a intrat peste mine si a inceput cu un oral beat fiind, iar pe jos fiind apa, m-am dezechilibratam cazut peste ea, si ea s-a lovit cu capul de calorifer, ea nu mai era in viata.
Speriat fiind am inceput repede sa sterg urmele.
Ea fiind mica de inaltime am reusit sa o bag intr-o geanta mare, si am iesit pe hol incercand sa o duc in masina si sa scap de cadavru, problema e ca atunci cand coboram scarile s-a rupt manerul gentii, a cazut si s-a facut zgomot, atunci am fost surprins de un tip, m-a vazut suspesct si ceva urme din geanta, si-a dat seama ce s-a intamplat, el stiind ca a fost nunta mi-a cerut banii din dar pentru tacerea lui, impacientat fiind m-am conformat, dupa ce i-am dat banii mi-a spus ce sa fac sa pot scapa basma curata. Langa un hotel la 2 strazi mai in jos se ridica o noua cladire, urma sa fie turnata fundatia ziua urmatoare, am mers acolo, am facut o groapa in care am bagat cadavrul, am turnat pamant peste si am luat surplusul de pamant ramas si l-am lasat in portbagajul masinii, mai apoi m-am cazat in hotelul vecin intr-o camera de la ultimul etaj cu privire spre santier, si am stat 18 ore si am privit tot ce se intampla acolo, sa vad daca va fi descoperit cadavrul sau nu, am avut noroc si nu a fost descoperit. Mai apoi a trebuit sa caut o explicatie pentru lipsa miresei, dar cat timp sapam am si creat scenariul ideal, si anume cum ca dupa petrecere am numarat darul si ne-am culcat, iar cand m-am trezit ea era plecata si darul disparuse, nimeni nu a suspectat nimic, avand alibiul ca ea era sotia mea si a fugit dupa nunta cu banii, nu prea au avut ce sa suspecteze, era normal sa ma comport ciudat in aceea situatie.
Cam asta a fost toata povestea.