| rocky998 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut un atac de panica in urma caruia am ajuns la psihiatru.Mi-a dat sa iau 1 serilift, 1/2 imovane, anxiar 10 1 pe zi, bilobil 1 si stresclin 2 zile sambata-duminica. Pe 23 ma duc iar la control. Este a 4a zi de tratament. Problema e ca dimineata cand ma trezesc vad dublu 3-4 secunde si la tv vad scrisul dublu, plus ca sunt mereu obosit insa asta cred ca e de la anxiar. Are cineva idee daca acestea sunt doar efecte secundare sau e ceva serios?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nimic serios.

| Donsavas a răspuns:

Somnolența si amețeala e de la sedative.
Stresclin si bilobil sunt naturiste, n au efecte adverse.
Imovane e pentru somn dar nu cred că e nevoie sa l iei in fiecare noapte. Provoacă dependenta. Anxiar la fel. Se ia doar la începutul tratamentului cu antidepresive, cum e Serlift care e foarte bun. Cu Serlift si anxiar nu vei mai avea probleme.

| Sonia822 a răspuns:

Iti spun adio de pe acum... sa stii ca de la AVC nu iti mai revii. Bea tu niste ceai de tei, ca te calmeaza instant, ia Distonoplant, pastile naturiste de la Fares. Te calmeaza natural in 10 minute.Si ia ca mine, ulei ca canepa de la Hofigal, ca nu mai ai nici pe dracu. Ce iei tu actioneaza asupra creierului, doctorul iti da sa-si sustina meseria, nu poate sa-ti dea ceva ce nu-i aduce venit, ca nu mai are ce manca gura lui. Nu-ti incredinta sanatatea in mainile cuiva care doar poarta un halat. Sanatatea e responsabilitatea ta.

| christine99 a răspuns:

Efecte secundare, cand te duci la control sa-i spui, poate ai doza prea mare.