| Rapforlife927 a întrebat:

Acum 2 zile am fost la fotbal si m-am taiat la mana intr-un gard, si am o rana deschisa. Nu e foarte adanca, foarte, foarte putin. dar ma sperie pentru ca am pielea despartita, adica este acolo rana si am piele in dreapta si in stanga ranei, dar acolo a ramas asa si nu am pielea unita. mi-e frica ca nu se va mai reface, sunt sanse sa se intample asta? mi-am pus o fasa sterila peste rana si vreau sa o dau jos sa o schimb, dar cred, nu am vazut, dar dupa cum simt cred ca mi s-a lipit de rana... si nu stiu cum sa fac... si vreau sa stiu daca piele revine la normal, cat mai trebuie sa astept? mai mult de 2-3 zile? ca o am deja de 2. va rog raspunsuri cat mai rapide, va dau funda, vot sau ce mai e pe aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa mergi la Urgente ca sa te coasa sau sa-ti aplice niste copci. Nu ar fi tarziu nici acum dar este mai dureros.

| Rapforlife927 explică (pentru darrio2007):

Pai si daca nu mai revine pielea singura inapoi? trebuie neaparat sa ma coase?

| darrio2007 a răspuns (pentru Rapforlife927):

Pielea revine dar nu ca si cum ar fi cusuta. Vei avea o cicatrice destul de urata.

| Rapforlife927 explică (pentru darrio2007):

In cam cat timp revine
?