| Rockerrockin a întrebat:

acum 2 zile noaptea m-am trezit ametit, cu durere de cap, si o stare de voma. Apoi toata ziua urmatoare la fel, ba chiar de dimineata am vomitat pepene, seara am iesit pe afara si ma simteam super bine, iar acum de dimineata am din nou o durere de cap si o stare de voma.

E normal? Cum tratez? Ar trebuii sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic că depinde ce mănânci la cină (și cantitatea contează!). Sau ce consumi/bei seara cu prietenii în oraș. Dacă crezi că nu ai făcut exces în acest sens, întreabă-ți medicul.

| FageAndrei a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un consult... mie nu mi se pare normal. Din moment ce zici ca seara esti ok.

| Claraaaaa16 a răspuns:

Da, ar trebui