| RainbowD a întrebat:

Acum 20 de minute am cazut de la cca 2, 5m in fund de pe scara si am simtit o oarecare durere pe moment, in spate un pic mai sus de fund? si acum o simt dar este destul de redusa. Am putut sa ma ridic si pot sa imi misc membrele. Este ceva ingrijorator oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In cazatură te ai lovit la noadă si de aceea te doare nu i ti face griji daca ai reusit sa te ridici de jos este totul ok, mai ales ca durerea te lasă esti bine. Ce varsta ai? Fata sau băiat?

| RainbowD explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aproape 21 de ani. Baiat.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, sănătate multă.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu este nimic grav, atat timp cat nu se umfla sau te doare cand te misti.Ar trebui sa treaca in 2-4 zile (depinde si pe ce ai cazut).Dar cel mai bine ar fi sa te consulte cineva.

| RainbowD explică (pentru LPCTSTR):

Am cazut pe scara, iar scara a cazut pe pamant.

| AlexandruLefter a răspuns:

Cazatura pare destul de zdravana. Chiar daca pe moment nu provoaca simptome semnificative, o deplasare a unui disc poate provoca probleme grave pe viitor. Iti recomand o vizita la medic si o radiografie care te pot scuti de chinurile pe care le vad in cabinet in fiecare zi de la intamplari asemanatoare produse din joaca, la ski, role etc. https://www.topkineto.ro

| OanaMaria338 a răspuns:

Nu, nu ai de ce să îți faci griji, te-ai lovit doar un pic, o sa îți treaca, poate ca o sa mai simți durerea cevs vreme, dar nu îți face griji, ca e de la cazatura