| HeadGeneral a întrebat:

Acum 3 luni mi-am rupt mana.Am fost la medic, aveam primele 4 degete amorțite, mi-a pus ghips, apoi incet incet mi-au disparut amortelile la degete, dupa vreo 2 luni aveam degetul aratator si mijlociu pe jumatate amortite(unde se ating ele) amorteala a trecut, iar acum nu mai am sensibilitate pe ambele degete(doar unde se ating ele) care se duce putin in jos. Daca apas in mijlocul palmei si pe incheietura simt furnicaturi, iar daca apas in locul fara sensibilitate simt un fir cu furnicaturi.Saptamana viitoare ma duc la control la ortoped sa vada cum mai e mana, si am sa ii spun aceasta problema. Imi puteti spune daca ar trebui sa ma îngrijoreaz? Ziua nu ma deranjeaza si nici nu simt ca am probleme cu degetele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gjgjgjgj a răspuns:

Nu știu! Sorry! Vb... cu un medic!