| NicoleAlexandru a întrebat:

acum 3 zile mi s-a infipt o coaja de popcorn in amigdala si nu o pot scoate, am incercat cu penseta sterilizata si nu am putut sa o scot, coaja nici macar nu se mai vede cu ochiul liber cand deschid gura. Cum pot indeparta coaja de popcorn din amigdala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa mananci supa sau ciobe cu paine, in special coaja, si se va duce.

| Raven a răspuns:

Dacă n-o mai vezi de unde știi că mai e acolo?
Oricum, mie mi-a rămas cândva un os mic de pește în gât, la început m-am panicat și am încercat să-l scot cu diverse metode, cum ai făcut și tu, apoi am ascultat sfaturile babelor și am mâncat niște pâine uscată. Și într-adevăr s-a dus. Încearcă și tu, poate ai noroc și se duce cu pâinea.