| Violetta2011 a întrebat:

Acum 4 zile am fost la dentist sa-mi tratez o carie la care mi s-a scos nervul din prima zi si mi s-a curatat si facut tot ce trebuia. Maseaua acum nu ma doare. Azi trebuie sa ma duc sa mi-o curete iar si sa-i mai largeasca canalele maselei pentru plombare. Intrebarea mea este daca acum dupa 4 zile manopera asta de largire si curatare cu ace, o sa ma doara fara anestezie sau nu? Sunt foarte sensibila la durere.
Mi-e tare frica! Merci mult si o zi buna tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Clujean25 a răspuns:

Din moment ce nu mai ai nerv, nu are ce să te doară. Practic tu nu mai ai receptori pentru durere în măseaua aia. Deci nu o să te doară; în cel mai rău caz o să simți un disconfort.