| Anonim232323 a întrebat:

Acum 5-6 luni am calcat stramb cu glezna de la piciorul stang. Dupa cateva saptamani ma jucam footbal si din alergare am calcat iar stramb. La fel s-a intamplat si de cateva ori. Dar faza e ca acum tot il am umflat si nu pot sa-l intind ( laba ) calumea o intind stramb. Iar ieri am calcat la celalalt picior stramb. Ma cam doare si s-a umflat putin. La stangul a inceput sa fie sensibil. Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Megi la oropedie, nu este de stat așa!
Nu-l mai forța, lasă-l în repaus.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa mergi la ortopedie, eventual sa-ti faci o radiografie, vezi ce spune medicul.
Te pup!

| Own3r a răspuns:

Cum sa calci ma de 100 de ori stramb? eu joc fotbal in fiecare zi si in viata mea nu am calcat stramb.Bine o data sau de 2 ori...
Du-te la spital.Iti pune un bandaj, il porti cateva zile, in cel mai rau caz 1-2 saptamani si gata...Fii mai atent pe viitor

| VyCanisMajoris a răspuns:

Nu pot raspunde!

| Flooryn a răspuns:

Frate, dar ai ghinion mult! Cel mai bine e sa te duci la spital sa iti dea un pansament pentru ca mereu trebuie sa ai ceva acolo care sa il sustina. Asa am patit si eu si am avut bandaj. Dar piiorul o sa fie umflat si dupa aceea.dar nu o sa te doara. happy

| IAmTheLegendary a răspuns (pentru Flooryn):

Florine eu am avut piciorul la fel ca el/ea si m-a durut rau, si s-a facut galma...A trebuii sa stau o luna cu pansament! Poti sa spui mai clar daca ai avut ok?

| Flooryn a răspuns (pentru IAmTheLegendary):

Pai o sa ramana putin umflat..doar putin si nu o sa te mai doara.iar cu timpul o sa treaca de tot. Acum au trecut 2 luni de cand am patit-o si inca e putin umflat dar nu ma doare.laughing