| ToNightFADE a întrebat:

Acum aproximativ o saptamana, am descoperit o chestie in scrotum care este moale si se simte de parca ar fi atasat de testiculul stang.Marimea chestiei moale este cam cat un bob de fasole.

Primele 2-3 zile de la descoperire, am avut durere enorma de testicul (doar cel stang) dar acum nu mai am.

Ce as putea sa fac tinund cont ca am 14 ani si stau in Anglia, in Anglia nu te lasa sa iesi din casa si e foarte nasol.
Nu am mai avut nici o problema cu testiculele inainte.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns:

Daca acum nu te doare nimic, nu mai umbla pe acolo si totul va fi ok. Daca vei avea dureri sau altceva mergi la doctor pentru ca este o urgenta!

| JulyDreams a răspuns:

O fi vreun hidrocel sau varicocel sau altceva. Mergi la un urolog sau macar generalist. Nu cred ca o sa-ti raspunda vreun doctor pe aici. Oricum cel mai bine e sa ai consult face to face.

| JulyDreams a răspuns:

Ca idee pana ajungi la medic, poti intreba online un doctor pe site-ul asta:
https://app.medic.chat/doctors/overview
Scrii 'urolog' la 'specializare', alegi pe unul... si mai departe cum ti-o fi norocul.