| FTLStyle a întrebat:

acum cateva luni am cazut în sala de sport pe genunchiul piciorului stang și de fiecare dată cand forțez genunchiul am dureri atat in acea zi cat si în urmatoarea, iar apoi imi trece! Țin sa menționez ca am si o mica umflatură...
Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la medicul de familie să îți de-a trimitere la radiologie, apoi cu rezultatul te duci la un ortoped. Ortopedul îți va da tratamentul exact pentru tratarea genunchiului.
Sănătate!

| alina2k18 a răspuns:

Du-te si fa-ti o radiografie, nu e normal sa simti durere dupa atat timp.
Cu radiografia si comentariul lasat de radiolog te duci la medicul de familie si el decide daca trebuie sa te trimita la medicul ortoped sau la medicul de recuperare pentru tratament daca e nevoie.

| FTLStyle explică (pentru alina2k18):

Mulțumesc frumos!

| GirlOnline81 a răspuns:

Meniscul, cel mai probabil.