| Maney31 a întrebat:

acum cateva zile am fost sa joc fotbal, am cazut si de atunci simt o durere in capul pieptului, durerea apare numai atunci cand ma fortez sau cand apas, pare ca durere nu mai este asa de puternica si incepe sa ma doara tot mai in sus, catre gat, oare o sa dispara sau o sa trebuiasca sa merg la doctor? Dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuffaloSoldier a răspuns:

Sa inteleg ca de la cazatura te doare pieptul. E posibil sa fi facut o miscare brusca atuci cand ai cazut si sa iti afecteze pieptul. Ai cazut intr-un mod mai ciudat? Dar oricum eu nu cred ca e problema grava. Si eu am patit la Handbal si mi-a trecut ...Intradevar loviturile la piet trec putin mai greu. Daca nu iti trece intr-o saptamana mergi la doctor. Multa sanatate! Funda?

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Nu sunt doctor, nu ma pricep, dar suna a inflamatie/infectie. Este posibil pentru ca ai facut efort, ai respirat pe gura, rapid, aer rece, si e posibil sa fi racit sau ceva de genu. In locul tau as lua un parasinus. Sau bea ceai cald nu fierbinte sa te arda, cu lamaie si miere daca ai.