| Maria39popescu a întrebat:

acum ceva timp simțit ca si cum ceva s-a intors in stomacul meu, de atunci sunt constipata, uneori am poftă de mâncare alteori nu, si simt o presiune si uneori durere in zona buricului, nici la toaletă nu prea merg, sunt si balonata, credeti ca pot sa am viermi intestinali? Am suferit de asa ceva si cand eram mica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Maria!
Este posibil sa ai viermi intestinali dar durerea de stomac in zona buriculi poate fi din mai multe cauze:
Mancare, infectii urinare, hernie ombilicala, etc.
Oricum nu te speria hidrateaza-te bine(fara suc cafea excesiva), mananca fructe sau legume si odihneste-te.
Ia no-spa sau laxative la nevoie.
Dar daca nu trece sau se intensifica simptomele mergi repede la doctor.
Sanatate multa!

| Maria39popescu explică (pentru anonim_4396):

Va multumesc mult de răspuns