| anonim_4396 a întrebat:

acum vreo 2 luni mi-a iesit un cos mare, cred ca furuncul pe fata, dupa vreo 3 saptamani s-a spart si a iesit puroiul, dar nici pana cum nu mi-a disparut de pe fata. Nu mai este umflat, este cam la nivelul fetei dar inca se vede si ii cam rosu.La medic nu am fost. Ce sa fac ca sa dispara? Am folosit si o solutie dar nu a disparut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Aloe vera.

| NonZarek a răspuns:

Încearcă ceva crema sau planta medicinala, dacă tot nu se duce, încearcă sa scarpini zona, sa strângi ca și când sa scoți puroiul. Dacă nici asa nu se rezolva, mergi la medic