| Cristii2001 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu ceva! Ce se ia pentru o răceală preventiva? Adica astăzi m-am tuns si dupa câteva ore am ieșit in oraș. Cu căciulă cu tot. Dar eu sunt cam sensibil, si a început sa ma doară capul. in general luam ferfex, este ok? Sau ce ar trebui sa iau?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Nu lua pastile asa de capul tau, ci doar la sfatul medicului. Incearca sa mananci cat mai proaspat, la fiecare masa sa incluzi cate o salata de cruditati si iti poti face si un ceai de ghimbir cu lamaie, e foarte bun pentru imunitate

5 răspunsuri:
| DumnezeuTatal a răspuns:

Nu mai lua medicamente chiar din orice, de aia ai imunitate asa slaba (printre altele).

| KenNine a răspuns:

Un ceai cald (fierbinte) si o aspirina si stai invelit chiar daca simti ca te sufoci. Daca persista atunci neaparat un medic te poate ajuta mai bine.

| Acras a răspuns:

Verde de Paris

| Cristii2001 explică:

Faza este ca eu am tratament dat de la o doctorat din Bucuresti cu niste pastile naturiste pentru imunitate, si e a doua luna când iau aceste pastile.

| Lorena000Lore a răspuns:

Poti lua un ceai sau un paracetamol sau un parasinus îs foarte bune pentru primele semne ale racelii