| cocp a întrebat:

Salut TPU,
alaltaieri am mancat 2 borcane de zacusca picanta, 2 conserve de pate, si o sticla de pepsi 2, 25l. Si ieri nu am putut deloc sa dorm toata noaptea, am fost treaz pana acum ca m-am bagat la pc. Ma doare capul si am febra, atat. Please, help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut indigestie!
Zacusca si pepsi, o combinatie periculoasa!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alta data, cand mai vrei sa incerci asemenea combinatii, toarna cola intr-un pahar si pune o lingurita de mancare (aici zacusca) in ea.
Daca nu face reactie urata, atunci poti manca.
Daca face spuma, se decoloreaza etc, atunci nu consuma si cola impreuna cu mancarea respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zacusca cu pepsi? Bomba nucleara pentru organism.