| lemonn3256 a întrebat:

alaltăieri m-a mușcat un câine de curte nevaccinat si astazi am fost la doctorul de familie si a zis ca am vaccinul de 14 ani(tetanos) si am spus ca daca are rabie acel caine si a spus că acel vaccin de la 14 ani e si pentru rabie..Si a dat antibiotice pentru rana si cam atat, ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cainele a patit ceva?

| Peachdelight a răspuns:

Nu știu unde locuiești dar cam putine cazuri de câini turbați prin România. Daca ai făcut vaccinul stai liniștit, îngrijește plaga cât sa nu se infecteze.

| Nonolita a răspuns (pentru Peachdelight):

Nu trebuie sa fie turbat. Cainele este purtator de rabie, chiar sanatos fiind.