| Anonimbot a întrebat:

am 1, 60 si 60 de kg am 11 ani si as vrea sa slabesc, ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| elKOSHMAR a răspuns:

Alearga in parcuri, tine o dieta, bea multa apa.

| Paul2222 a răspuns:

Eu zic ca e ok greutatea in raport cu inaltimea, sfatul meu e sa nu-ti faci griji despre aspectul fizic, mai ales la varsta ta.

| MihaiValentin978 a răspuns:

Problema e ca mananci prea mult la fast-food, dulciuri, chipsuri sau altceva, incearca sa mananci alimente sanatoase precum fructe si legume

| MihaiValentin978 a răspuns (pentru MihaiValentin978):

Ai 60 kg si e in regula, ai grija sa nu te ingrasi pana la 100 kg

| Anonimbot explică (pentru MihaiValentin978):

Nu mananc fast-food nu mananc dulciuri si nici chipsuri