| 2Bad2Real a întrebat:

am 1.63 in inaltime si 17 ani, ar mai fi o posibilitate sa cresc cativa centimetri? Mama are 1.61 iar tata 1.63, se poate ca eu sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IlincaToma a răspuns:

Da,este posibil sa mai cresti, mama si tatal meu au in jur de 1, 62, eu am 1, 61, insa am un frate si o sora care au 1, 73, asa ca si tu ai sanse sa mai cresti! Bafta!

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic endocrinolog și îți va spune dacă mai crești sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Eventual mai castigi jumate de centimetru sau un cm daca te apuci de elongatii si baschet.

| Park1Suin a răspuns:

Mergi pe varfuri, asa oasele tale se vor intinde.

| dydydeea a răspuns:

Iti mai dau eu maxim 10 cmlaughing ca eu am 14 ani ai am 1, 70 si pana la 18 ani sigur ma mai inalt vreun pic rolling on the floor) laughing)

| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Daca bunicii tai sau alte rude sunt mai inalte da, daca nu apuca-te de voley si ai sanse.