| VladAnonim a întrebat:

... Am 12 ani și 6 luni...52 kg cam mult pentru vârsta mea... eu am început un regim... vreau sa slăbesc.. sa vedeți : am început sa nu mai mănânc dulciuri, sa nu mai mănânc pâine și fac câte 50 abdomene în fiecare seara... e bine? Am șanse sa slăbesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Renunta la dulciuri imediat, fac rau la dantura si la stomac, mananca mancare ce iti pune maicata pe masa.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu neaparat si ai uitat sa ne spui si ce inaltime ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, eu am 53kg si am aproape 13 ani, dar eu totusi par normal (am 1.62 cm), a dica nu sunt gras. La mine greutatea e mai mult de la burta si am inteles ca asa ar trebui sa fie.

| PreaTareღ a răspuns:

Mananca salate, si lasa dulciurile si saraturile

| marta45 a răspuns:

Lasă dulciurile intr-o parte.Fă mai mult sport.Si treci la o dieta pentru slabire.

| VladAnonim explică:

150cm