| ProblemsWithMe a întrebat:

Am 12 ani, in curand 13, peste cateva luni. Stiu ca vi se pare cam stupid, dar, dupa ce am citit cate ceva pe aici, am aflat de boala fimoza. Chestia e, ca nici mie nu-mi ies capul penisului de tot afara, se vede doar jumatate din el. Tin sa mentionez ca NU am disconforturi cand urinez, urinarea nu se intrerupe, nu ma ustura cand urinez, nu stropesc, etc. In timpul urinarii totul este normal.

Intrebarea 1 : Fimoza sau dezvoltare mai inceata a penisului?

Intrebarea 2 : DACA am fimoza, cum trebuie sa procedez? Operatie sau tratament?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ProblemsWithMe explică (pentru onasis1961):

Vreau sa stiu sigur, daca am fimoza sau ma dezvolt mai incet. De acollo n-am prea inteles daca am sau nu straight face

| Dutzu18 a răspuns:

Salut,si eu am citit de pe aici, ca pana la varsta de 14-15 ani nu se stie sigur, depinde cat de repede se dezvolta corpul happy