| Buruiana_Raul_1995 a întrebat:

am 12 ani și de vreo lună ma tot doare spatele îngrozitor atunci când fac efort si durerea tine câte o zi. Prima dată mă durea in partea stângă a spatelui, cu tot cu picior, dar acum ma doare in partea dreapta. Ma doare atât de tare încât nici nu pot sa ma aplec. Nu am fost la doctor pana acum, e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

E indicat să mergi mai ales dacă spui că durerea nu te mai lasă.
Încearcă să faci puțin stretching, relaxează-te, dormi mai mult iar dacă problema persistă mergi neapărat la un specialist.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta, acele dureri pot fi cel mai probabil de la nisip sau pietre de rinichi.
Bea ceai "Coada calului" (fara zahar, doar strecurat) timp de 2-3 zile, cate 3-4 litrii, la temperatura camerei.
Daca durerile nu trec, atunci mergi la medic!

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Poate ai scolioza..sau poate e doar o simpla raceala. Fa puțin sport și o sa vezi ca o sa-ți revi cât de cât, dar du-te și la medicul de familie.