| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si 1.76 sunt cam inalt da asta elaughing dar din pacate am si 75 de kg sad ce greutate credetii ca ar fi buna la inaltimea mea si ce metode de slabit probabil si o dieta daca aveti timp... funda pentru un raspuns bun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| HiONlOCK a răspuns:

Buna si eu am avut aceeasi problema eu am mers la sala de 3 ori pe saptamana am facut innot ca sa ma innalt si la slabit putine dulciuri 1 pe zi inc azul meu iar diete dimineata mereu mancam ori un ou cu 2 feli de paine pri un bol de cereale, la pranz o friptura cu salata iar seara 2 iaurturi activia
Spar ca te-am ajutat Fundita?

| valyseby a răspuns:

Mai mama draga eu spun ca la varsta ta ar trebui sa ai vreo 60, dar asta e parerea mea... Incearca sa nu mananci seara si du-te la sala, iar peste zi incearca cat mai multe salate si nu uita de fructe. La 13 anislabesti foarte usor crede-ma, trebuie doar sa vrei si sa fii putin consecventa. Mult succes! PS. Nu incerca la varsta ta cate diete care te pot face sa arati ca un zombie...

| anonim_4396 explică (pentru valyseby):

Nu am timp de sala ca sunt solicitat e scoala am teme multe+ de invatatcrying

| anonim_4396 explică (pentru valyseby):

Appp is baiatlaughing)))))))))))))))