| IGPI a întrebat:

Am 13 ani si 180-186 cm, aprox 71 kile. Ideea e ca aveam mai demult 178 de kile si am slabit pana la 70 jumate, upa am facut o pauza de vreo luna si cand m-am intors sa mai slabesc ca mai aveam putina burtica aveam 72. Nu sunt gras, dar am putina burta gen gradul 1 sau mai putin si nu vreau sa am deloc, vreau sa fiu slab si in forma pentru ca vom merge la inceputul verii in tabara si nu vreau sa se rada de mine si nu pot slabi, am facut exercitiile pe care le-am facut cand am slabit mult. Nu prea mai au efect si nu prea gasesc o dieta eficienta care sa nu-mi afecteze sanatatea. Imi puteti recomanda un regim prin care as putea slabi in 1-2 saptamani cand am 13 ani 180-56 cm si 75 kile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Incredibil,cum ai reusit si in cat timp? sa faci mai mult sport sa fi in deficit caloric, acum corpul tau vrea sa recupereze ceea ce a pierdut asa ca ai o rata metabolica mica

| IGPI explică (pentru RAY):

Pardon, erau 78 de kile, nu 178, scuze sunt foarte neatent;(

| RAY a răspuns (pentru IGPI):

Chiar mam mirat, adica WOWWWWWWW