| Dizy2 a întrebat:

am 13 ani si 6 luni in luna iunie au inceput sa ma doara genunchii, o durere mica puteam sa alerg, puteam sa joc fotbal doar cand faceam genuflexiuni simteam un disconfort ca si cum o intepatura, dupa cateva saptamani am inceput sa-mi simt muschii grei si mai sus de genunchi o intepatura mai mare cand faceam unele miscari nu mai puteam sa alerg, ma impiedicam pentru ca daca alergam normal ma intepau. Nu am mai jucat cateva zile dupa asta am zis sa incerc si am plecat la fotbal, nu am jucat nici un minut ca am calcat mai tare in picior si am auzit un pocnet. De atunci port o orteza si pe radiografie si ultra sonografie aratau ca e tot in regula (apropo ma dor coapsele, muschii spinarii, gambele si ma intind mult) ar putea sa imi explice cineva ce am si cand o sa imi treaca? Sunt doar niste dureri de crestere sau mai mult si cel mai important o sa mai pot juca fotbal vreodata si ce o sa se intample cu piciorul cu care am calcat si a pocnit? URGENT FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iulian998876 a răspuns:

Sunt niște banale dureri de creștere iar mușchii se dezvolta

1 răspuns:
| Dizy2 explică:

Merg absolut normal, nu schiopatez