| anonim_4396 a întrebat:

am 13 ani si acum 2 zile am fumat jumate de tigara sobiranie sau ceva de genu si cateva fumuri de kent de la un prieten. Din curiozitate, dar nu am tras in mine si imi e frica sa nu am cancer la gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlxAlex42 a răspuns:

Stai fra liniștit că nu mori de la o țigara, două laughing
Și să-ți spun ceva nu ți-ai murdărit nici plămânii, nimic, ești totul ok deocamdată.
E foarte puțin fum, deci nu a intrat în plămâni, sau dacă a intrat nu e grav că e puțin rău.
Numai să nu prinzi obiceiul și să începi să fumezi un pachet de tigari la zi că atunci va fi grav și se va aduna in plămânii tăi.
Și nu înțeleg fra de ce să fumezi?
De ce să-ți murdărești plămânii?
De ce să-ti strici sănătatea?
Lasă tu țigările și distrează-te cu prietenii, mai bea câte o bere din când în când.
Să vezi ce bine o să te simți!
Asta e viață. happy

2 răspunsuri:
| Iulian890 a răspuns:

Nu cred ca ai, eu nu am fumat niciodata dar cam toată clasa mea fumează și nu cred că au cancer? Dar na poate ca ei au 16 ani sau nu stiu

| RoxanaTeoader a răspuns:

Hei. Nu ai cum sa ai cancer din doar 2 tigari dar daca nu stii sa fumezi si nu tragi in plamani mai bine te ai lasa pentru ca exista riscul sa faci cancer.