| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Am 13 ani si am aproape o luna de cand sunt operat de apendicita si ma doare in partea stanga a abdomenului dupa care se ducele la operatie dupa care in centru si procesul se repeta! Puteti sa ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Burcea_Maria_2001 a răspuns:

Nu stiu daca asta este neaparat o problema. M am operat acum 5 ani si mai patesc asa din cand in cand, iar doctorul care m-a operat mi-a spus sa nu imi fac griji ca e normal.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa o perioada stabilita de medicul operator trebuie sa mergi inapoi pentru control, atunci poti cere sa fie investigata probllema ta (o luna - 6 saptamani).
Daca nu ti-au facut asemenea programare, si asa poti merge inapoi pentru verificare dupa 6 saptamani.

Daca ai dureri puternice, atunci mergi la urgenta (UPU) la care apartine localitatea ta, eventual cheama salvarea, la nevoie.