| Alasingur a întrebat:

Am 13 ani si sunt baiat, am par pe fata si deja am inceput sa imi iau mustata...ideea e ca am par pe barba care ma sperie, a început sa imi crească păr pe tot corpul dintr-o data... vreau răspuns rapid,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Off, ai 13 ani, cred ai fi trebuit să știi că e vârsta la care începi să te maturizezi. E normal să te schimbi pe plan fizic și în timp pe plan psihic. Acum treci prin perioada de pubertate, apoi va începe adolescența. Ai grijă la perioadele astea, o să fii mult mai irascibil și o să treci prin mai multe stări, dar asta cu timpul.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' totuși, care e intrebarea?

| Alasingur explică (pentru sierra1):

Nu am pus o intrebare, doar am cerut un sfat in legatura cu problema mea...

| sierra1 a răspuns (pentru Alasingur):

Nu e o problema

| anonimg a răspuns:

Unii se dezvoltă mai greu, alții mai repede. Alții nu se dezvoltă deloc.
Va trebui să te bărbierești, chiar dacă vei fi primul din clasă care face asta. Toetesteronul -care este celula responsabilă de dezvoltarea ta- poate fi controlat medical. Primul pas este la medicul de familie.

| aXy99 a răspuns:

Nu te speria, e normal.

| aXy99 a răspuns:

Daca iti va creste foarte mult par pe corp, peste cativa ani ai putea sa te epilezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii barbat incet, incet

| Uvox a răspuns:

Care este problema?
Dacă erai fata as fi înțeles.
Lăsa-ti mustața în pace, o sa ai toată viața timp sa te ocupi de ea. happy

| andiceasu95 a răspuns:

Esti in crestere, n-are de ce sa iti fie frica

| SLexuS a răspuns:

E normal, stai calm, doar ca te-ai dezvoltat nitel cam rapid, dar e de bine.

| Alasingur explică:

Tu iti bati joc de mine, nu?