| anonimul0724 a întrebat:

Am 15 ani 1.85 si am avut 99kg.
M-am cântărit după 2 saptamani si acum am 95.5kg
Mancand mai putine calorii, fără pâine, dulciuri și fără sucuri si am mai facut si putin sport
e ok cat am slăbit in acest timp?
In cam cat timp credeti ca voi ajunge la 80kg daca o țin tot asa(aproximativ)?
Va multumesc frumos.
Si dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte ok. Nu este bine să slăbești prea repede.

| Stropdeploaie a răspuns:

Salutare!
Evita produsele din comert!
Cumpara ti o bicicleta! Succes!

| TheCrusader a răspuns:

La 1.85 inaltime, ar trebui sa ai in jur de 85kg. O sa inceapi sa slabesti din ce in ce mai putin. Asadar am sa ghicesc 10 saptamani daca ramai constant.

| Marius070600 a răspuns:

Stai liniștit, ai doar 10kg în plus, greutatea se ia după ce se depășește înălțimea de 1, 20m. De exemplu, o persoană de 1, 35m, trebuie să aibă 35 de kg.
În cazul tău ar trebui să ai 85, oricum, încă nu ai ajuns la adolescență și corpul tău va lua încă două "drumuri" diferite până când vei deveni adult, se schimbă o dată la 16 ani și o dată la 18.